Novinky a aktuality z našeho domova...

Májové koulení

květen 21
Májové koulení

V úterý 21. 5. 2019 se uskutečnil XVI. ročník Májového koulení. Zástupkyně našich seniorů  samozřejmě nemohly na této již tradiční akci chybět. S koulemi pétanque jsme tedy dorazily na Zámek v Heřmanově Městci, kde se akce konala, ve složení: závodnice A. Marvanová, B. Moškaničová a M. Švadlenková, psychická podpora a podávání koulí - Mgr. L. Kellerová.
Kromě nás se soutěže zúčastnilo dalších 15 družstev z blízkého i dalekého okolí (Seč, Skuteč, Přelouč, šest družstev z Prahy). V deset hodin vypukl lítý boj o to, kdo koule nejlépe přiblíží k malé dřevěné kuličce. Přesvědčili jsme se, že věk se vůbec nepodepisuje na sportovním nadšení - v očích závodníků se zrcadlila velká snaha a zaujetí, nervozita, napětí, adrenalin, ale sportovní klání doprovázel i humor a veselá nálada. A to věk některých účastníků dosahoval i číslic mezi 80 a 90! Po poledním občerstvení se dohrávaly ještě souboje o umístění na konkrétních místech. Před vyhlášením výsledků se o kulturní povyražení přítomných postaralo šermířské divadlo Zubři, a poté jsme již s napětím očekávaly, kdy bude jmenováno naše družstvo s příznačným názvem Bažanti. Umístily jsme se na 9. místě, za sebou jsme tentokrát zanechaly i zkušené sportovce ze Zámku, kteří jinak obsazují většinou přední místa.

Děkuji přítomným dámám za krásný příklad toho, že ačkoliv může člověka trápit fyzická bolest a zdravotní neduhy, důležité je se nevzdávat a udržovat si vnitřní životní elán.

« ZPĚT