Novinky a aktuality z našeho domova...

Sportovní hry v Lamperticích

září 16
Poháry jsou velkou výzvou
Rok se s rokem sešel a opět jsme dostali pozvání na sportovní hry v Lamperticích. Letos připadlo sportovní klání v kuželkách a šipkách na pátek 16. září. Pozvání je vždy pro dvě osoby. Letos náš domov na sportovních hrách reprezentovaly dámy, a to paní Moškaničová Bohumila a paní Procházková Věra, obě z oddělení D3. Účast na sportovních hrách představuje pro sportovkyně celodenní výlet, neboť Lampertice jsou v Krkonoších, a cesta autem trvá hodinu a půl až dvě.
Doprovod oběma našim sportovkyním dělala Helena Plecháčková ze sociálního oddělení a Vít Bartoníček, který nás také v hustém pátečním silničním provozu bezpečně dovezl tam i zpět, a za to mu patří velký dík.

Sportovní den byl zahájen po deváté hodině novým panem ředitelem Ing. Viktorem Selingerem. Po přivítání a zahájení už vypuklo samotné sportovní klání ve dvou disciplínách - v kuželkách a v šipkách, kterého se zúčastnili zástupci 12 krkonošských domovů pro seniory a my z Heřmanova Městce.

Obě naše závodnice šly do bojů o krásné poháry s plným nasazením a za své výkony se rozhodně nemusely stydět. Ještě před vyhlášením výsledků byla losována tombola a pro zpestření a obveselení všech přítomných měli organizátoři připravenou soutěž i pro doprovody. V rámci této soutěže bylo nutné v co nejkratším čase otevřít láhev s patentním uzávěrem, naplnit ji rýží, a opět uzavřít. Pro mnohé byl problém už v samotném otvírání a zavírání lahve. Stylů, jak naplnit láhev se našlo mnoho, a soutěž byla napínavá i zábavná, o čemž svědčilo i mohutné povzbuzování od klientů a klientek. Vyvrcholením celého dne bylo vyhlášení výsledků sportovního klání. Poháry byly připravené pro tři nejlepší výkony v každé soutěži, ale protože všechny výkony si zasloužily ocenění, tak všichni účastníci sportovních her dostali Pamětní listy. Jeden ze šesti pohárů putoval také do Heřmanova Městce, a to díky výkonu paní Moškaničové v kuželkách, která získala stříbrný pohár.

Po vyhlášení výsledků a zasazení památeční lípy v areálu Domova jsme pojedli výborného guláše a začala volná zábava při živé hudbě.

Během celého dne vládla příjemná atmosféra, kterou podpořilo jak úžasné a lákavé občerstvení, tak krásné slunečné a přiměřeně teplé počasí.

« ZPĚT