Novinky a aktuality z našeho domova...

Divadelní představení Divná hloupost

březen 07
Divná hloupost je název představení, které v sobotu 3. 3. 2018 v naší kulturní místnosti odehrál heřmanoměstecký divadelní spolek Heřman.
Při sepisování této hry se autoři nechali inspirovat povídkou Jana Wericha Tři sestry a jeden prsten z knihy pohádek Fimfárum. Zápletka hry není pohádková, chybí nadpřirozené jevy i pohádkové bytosti. Ústředním tématem je to, jak snadno je někdy možné člověka zmást. Tři sestry naleznou jeden prsten a ten si může zanechat jedna z nich, které se podaří svého manžela napálit. Snaží se o to rozličnými humornými způsoby, což pobavilo i naše obecenstvo. Pro diváky bylo představení zajímavé i tím, že v hlavních rolích vystupovali příbuzní či známí z Heřmanova Městce, dokonce také jedna pracovnice našeho domova.

 Závěrem slovy pana Wericha k tématu hry: Naštěstí všichni lidé nejsou tak hloupí, aby chtěli být za každou cenu chytří. Být pořád jenom chytrý a chtít všechno vědět a mít všechno, to je vlastně hloupost. Největší hloupost pak jest chtít být hloupý. To je ovšem divná hloupost, protože vědět, co chtít, to je vůbec největší chytrost. Čili, ono se stalo uměním už jenom být živ po svém.

« ZPĚT