Novinky a aktuality z našeho domova...

Divadelní soubor Kvítko

únor 23
Byla sobota 23. 2. 2013. Bílé vločky se sypaly na zem a vypadalo to, že zapadáme sněhem snad napořád. Netrpělivě jsme očekávali divadelní soubor Kvítko, trošku s obavou, jestli si k nám v závějích prorazí cestu. Divadelníci přijeli sice s menším zpožděním, ale v hojném počtu (16!) a s obrovskou chutí ukázat nám něco ze svého repertoáru.

Sobotní odpoledne se neslo v zábavném a přátelském duchu. Účinkující (někteří ne o moc starší než dvanáct let, jiní už přesáhli sedmdesátku) zpívali a své písně uváděli a doprovázeli veselými scénkami. Z publika se často ozýval hlasitý smích. Diváci si poslechli písničky o řezníkovi, lékařích, hasičích, vojácích, markýzách, detektivech a o mnoha dalších povoláních. Účinkující vystřídali řadu kostýmů a použili nesčetně divadelních rekvizit. Veselé a někdy i dojemné písně doprovázel zvuk harmonik a hudební nástroj zvaný vozembouch.

Z kulturní místnosti jsme odcházeli s úsměvem na tváři a hřejivým pocitem, že účinkující nám přijeli zahrát ne s vidinou finanční odměny, ale z lásky k divadlu, zpěvu a tanci.

 

« ZPĚT