Novinky a aktuality z našeho domova...

"Klapeto"

září 25
Ve čtvrtek 25. 9. 2014, pro nás v trochu netradičním čase pozdního odpoledne, přijela do domova hudební skupina Klapeto. Tři muzikanty vládnoucí třem hudebním nástrojům se k nám podařilo pozvat ve spolupráci s panem Františkem Mifkem, dlouholetým moderátorem Českého rozhlasu Hradec Králové a zároveň synem naší klientky, paní Heleny Mifkové z odd. L2.
Hudebníci ve složení Martin Tomek (kapelník, kytarista), Jaroslav Žďárský (basista) a Jiří Zeidler (harmonikář) přicestovali z poměrně vzdáleného Náchoda. Členem jejich hudební skupiny je i 14letý syn kapelníka, který ovšem nemohl přijet, protože ho v uměleckém umu stále ještě „brzdí" povinná školní docházka.

Asociace na známější skupinu „Šlapeto" není náhodná. Jejich repertoár je velmi podobný. Vlastně by se dalo říci, že „klapeťáci" jsou pokračovatelem této slavné kapely. Čtvrtečním odpolednem tedy zněly staropražské písně, tvorba Voskovce, Wericha a Ježka, Karla Hašlera nebo, jak to někdo trefně nazval, „písně žižkovských Pepíků".

Vystoupení bylo odměněno nemalým potleskem, pochvalu sklidilo i dobové ošacení protagonistů (30. - 50. léta). Hudební pásmo bylo prokládáno mluveným slovem, takže kromě písní jako např. Strahováček, Za tou naší garáží, Cestář, Život je jen náhoda, Ručičky, nebojte se jsme si poslechli i několik vtipných glos. Na závěr pan basista pronesl věty: „Pokud se Vám to líbilo, říkejte to všude. Pokud ne, nechte si to pro sebe." Za sociální oddělení dodávám: „Říkejte to především nám. Ať víme, co se Vám líbí, které umělce k nám znovu pozvat a u kterých si poznamenat, že jednou bylo až dost.

« ZPĚT