Novinky a aktuality z našeho domova...

Krkonošské sportovní hry v Lamperticích

červen 08
Stejně jako předešlé roky, tak i letos jsme obdrželi pozvánku do Krkonoš, do vesničky u polských hranic, do Lampertic. V místním Domově pro seniory pořádají každoročně „Krkonošské gerontologické hry", na které se vždycky moc těšíme.

 Letos jsme mohli vyslat 4 soutěžící, kteří se zúčastnili dvou sportovních klání. Soutěžilo se tradičně v kuželkách a v šipkách. Náš tým se skládal ze dvou žen a dvou mužů. Dámskou část našeho týmu reprezentovaly paní Alenka Marvanová a paní Bohumila Moškaničová, obě z oddělení D3. Za pánskou část byli vysláni - pan Petr Fuksa a pan Jiří Fenyk, oba z oddělení L0.
Ráno, 8. června 2017, jsme vyjeli již před sedmou hodinou ranní, jelikož nás čekala dlouhá téměř stokilometrová cesta. Dvouhodinová jízda poměrně rychle uběhla, a my se mohli vítat s místními obyvateli a pracovníky krkonošského domova. Když se všichni účastníci Krkonošských her dostavili, byli jsme přivítáni panem ředitelem a hry mohly začít.  Dopoledne nám příjemně uteklo hraním kuželek a šipek.  Snažili jsme se, seč nám síly stačily, a těšili se na výsledky. Kromě nás a místních „lampertických" soutěžících, bojovali o poháry také obyvatelé domovů z Dvora Králové nad Labem, ze Žacléře, Hajnice, Hronova,  Nové Paky,  Broumova, Tmavého Dolu, Teplic a Černožic.

Když jsme pojedli výborného guláše, byly vyhlášeny výsledky. Byli jsme velice potěšeni, když pan ředitel vyhlásil třetí místo v kuželkách a uslyšeli jsme jméno pana Petra Fuksy. Stejného překvapení se nám dostavilo i při vyhlašování vítězů v šipkách. Bronzový pohár náleží paní Alence Marvanové. Vítězům gratulujeme! Ale ani ostatní soutěžící nepřišli zkrátka. Každý soutěžící měl lístek do tomboly a všichni si domů odvezli hezký dáreček. Odpoledne jsme si zazpívali a zatančili při živé hudbě a pojedli občerstvení, které nám celý den dopřávaly místní pracovnice. Příjemně unavení jsme se šťastně vrátili zpět a budeme se těšit zase za rok na další sportovní klání!

« ZPĚT