Novinky a aktuality z našeho domova...

Mikuláš 2012

prosinec 05
Jako každý rok se v den 5. prosince tři pracovnice našeho domova převlékly za Mikuláše, čerta a anděla a vydaly se za dětmi do zdejší mateřské školky v Jiráskově ulici, se kterou má naše zařízení uzavřenou smlouvu o vzájemné spolupráci.
Během své návštěvy  obdarovaly a taky symbolicky vytrestaly děti za jejich prohřešky. Pokaždé se ve třídě najde nějaký ten „lupínek", který potřebuje od čerta pohrozit více než ty ostatní, a nebylo tomu jinak i pro letošní rok. Takovéto děti však projevovaly strach nejméně, zato ty, co se bát nepotřebovaly, měly slzičky na krajíčku. Čert ale splnil svoji úlohu svědomitě. Ty, co si zasloužily trochu postrašit, vystrašil, a vždy mu slíbily, že se polepší. Anděl se tedy za ně spolu s Mikulášem mohli přimluvit a nakonec všem dětem rozdat i balíčky se sladkostmi. Tak uvidíme příští rok, zda si je opět všechny děti zaslouží.         

Po svém návratu do domova navštívil Mikuláš s čertem i pana ředitele, ale ukázalo se, že i tento rok byl na zaměstnance hodný a proto ho čert neodnesl. Tak snad příště...

« ZPĚT