Novinky a aktuality z našeho domova...

Plnění přání seniorům

prosinec 20
V letošním roce jsme se zapojili do dvou projektů, v rámci kterých měli naši senioři možnost vyjádřit nějaké přání, jehož splnění by jim udělalo radost.

Vraťme společně úsměv tam, kam patří

V říjnu 2018 nás oslovila paní Králová z restaurace Maple z Heřmanova Městce s nápadem, jehož cílem je vykouzlit úsměv na tvářích seniorů. Klíčoví pracovníci v našem domově oslovili klienty, kteří nemají tolik sociálních kontaktů, nebo by jim prostě splnění přání udělalo velkou radost. Do restaurace Maple jsme nakonec předávali 61 kartiček s různorodými přáními - od uspokojení chuťových buněk sladkostmi přes věci ke zkrášlení, drogerii, čtení či luštění, doplnění šatníku až po trávení volného času - např. CD s koledami. Manželé Královi nám krásně zabalené dárky dovezli ve středu 19. 12. do domova a máme jich plnou návštěvní místnost. Teď již čekají na své příjemce, aby jim na Štědrý den vykouzlily úsměv na rtech. Moc děkujeme manželům Královým za hezkou myšlenku a úspěšnou realizaci projektu. A samozřejmě také všem dárcům, lidem dobré vůle, kteří v období adventu nemysleli jen na sebe a své blízké a přispěli k šíření radosti mezi tolik seniorů v našem domově.
Ježíškova vnoučata Stejně jako vloni se i letos účastníme projektu Ježíškova vnoučata, což je počin Českého rozhlasu, který plní tisíce přání seniorům po celé republice. V našem domově jsme dali prostor pro splnění přání zážitkových. Několik čtenářek knížek herečky a spisovatelky paní Ivanky Deváté si přálo osobně se setkat s touto spisovatelkou, což se podařilo ve čtvrtek 6. 12. 2018, kdy nás tato spisovatelka poctila svojí přítomností i svým osobitým humorem. Paní Marii se splnilo přání navštívit spolu s dcerou rodný domek. Paní Věru, velkou milovnici zvířat, rozveselí návštěva opičky - tamarína na pokoji. Prozatím nesplněné je přání pana Jaroslava - setkat se s bývalým ČS reprezentantem v basketbalu Ivo Mrázkem - a přání klientů, kteří by si rádi poslechli vystoupení hudební skupiny Yamaha. Uvidíme, zda se „Ježíšek" i v těchto případech ještě pochlapí.
Poděkování paní Miladě Svobodové z Klešic Paní Milada Svobodová z Klešic oslovila přes Facebook své přátele a společně nashromáždili finanční obnos, ze kterého paní Svobodová nakoupila 164 čokoládových adventních kalendářů. Spolu s paní Dagmar Šafránkovou jedno páteční odpoledne obešly celý domov a všechny naše klienty potěšily tímto roztomilým dárkem. Návštěva udělala klientům velkou radost.

« ZPĚT