Novinky a aktuality z našeho domova...

Pohádkové odpoledne

únor 20
Měsíc únor je obdobím masopustu. Abychom nezůstali pozadu, naplánovali jsme si obdobné veselí i na oddělení L2 na čtvrtek 20. 2. 2020. Protože malí i velcí mají rádi pohádky, uspořádali jsme pohádkové odpoledne. Nevěřili byste, co se sešlo za pohádkové postavičky. Nejoriginálnější bytostí byl Večerníček v podání pracovnice Věrušky Zajícové, který se po chodbách i po pokojích proháněl na koloběžce. S košíčkem, ve kterém měla koláče a potřebnou lahev rumu, dorazila i Červená Karkulka. Dále nám sem přilétly dvě Berušky, kterým to moc slušelo. Méně známou postavičkou byl dubový mužíček pan Dubínek. Na úspěšný a spořádaný průběh dohlížel Anděl. Kulturní místnost oddělení L2, takzvaný „obývák", byla vyzdobena barevnými řetězy, konfetami a dalšími proprietami, na jejichž výrobě se podíleli samotní klienti.

Akce byla zahájena promenádou jednotlivých postaviček, kdy úkolem přítomných bylo hádat jméno pohádkové bytosti. Z přehrávače se linuly pohádkové melodie, což nemohlo přítomné zanechat v klidu a došlo tedy i na tanec. Po tanečních kreacích jsme se zklidnili a duši potěšili chvilkou poezie, kdy naše klientka, paní Jitka Svobodová, nám přečetla dvě básně ze své sbírky básní. I chuťové pohárky si nakonec přišly na své - byly uspokojeny lahodnými zákusky. Pohádkové postavičky navštívily také ležící klienty na pokojích, pro které je podobná návštěva (stejně jako například při Mikuláši) vždy zajímavým rozptýlením a mají z ní velkou radost.

Děkuji pracovnicím oddělení L2, že věnovaly energii a nadšení do uspořádání akce. Nestyděly se převléknout do kostýmů a svou bujarostí a smíchem prosvítily „svým" klientům na oddělení jeden jinak obyčejný den.

« ZPĚT