Novinky a aktuality z našeho domova...

Předvánoční jarmark

listopad 29
V českých městech a obcích se stává již tradicí, že se doba přicházejícího adventu slaví rozsvěcením vánočních stromů a pořádáním jarmarků. My jsme se nechali tímto zvykem inspirovat a v sobotu 29. 11. 2014 jsme přeměnili naši kulturní místnost na „jarmarkové tržiště".
Na pultech byly kupujícím k mání různorodé výrobky, okrasné či užitkové předměty, které vyrobili klienti a zaměstnanci našeho domova. Zakoupit jste si mohli například teplé vlněné ponožky a čepice, háčkované hračky, košíky z papírového proutí, náušnice, skleněné svícínky, drátkované stromečky s korálky a další různorodé dekorativní předměty s vánoční tematikou. Ještě před oficiálním zahájením akce se místnost zaplnila klienty a jejich rodinnými příslušníky a ruch, který zde nastal, opravdu připomínal městské tržiště. Hlavní plán akce (umožnit našim klientům prohlédnout si a zakoupit vytvořené výrobky) se tedy naplnil (oproti předchozím letům, kdy se výrobky prodávaly na náměstí v Heřmanově Městci).

Po 14. hodině náš „domovský" kocour Garfield v santaklausovském oblečku spolu s vrchní sestrou Alenou Vitvarovou rozsvítil symbol Vánoc - ozdobený vánoční stromeček v rohu kulturní místnosti. Vzhledem k tomu, že parkoviště před domovem je lemováno dvěma vzrostlými tújemi, nemohli jsme opomenout následně rozsvítit také venkovní prostranství.

Mezi další symboly Vánoc patří koledy, vánoční cukroví, punč - ani jedno samozřejmě nemohlo na naší předvánoční akci chybět. Klienti, poté co si vybrali a nakoupili dárečky či ozdůbky, zasedli a pochutnali si mimo jiné i na lineckém cukroví, které napekly klientky z oddělení L1. Připili si voňavým horkým punčem a k celkové předvánoční náladě jim přizvukovaly písně v podání známých zpěváků - Karla Gotta, Václava Neckáře, Heleny Vondráčkové apod. Nechybělo ani živé hudební vystoupení, které zajistila hrou na zobcovou flétnu dcera pracovnice Kateřiny Kutřínové z oddělení L2.

Zkrátka - zahájili jsme letošní advent v našem domově pro seniory pohodově a voňavě. Do svých pokojů (klienti) a domovů (zaměstnanci) jsme odcházeli s příjemným společným zážitkem těšíce se na atmosféru blížících se svátků, kterou nám již také začala připomínat vánoční výzdoba v podobě různobarevně ozdobených větviček a stromečků na jednotlivých odděleních domova. Přejme si, aby pohodová nálada dlouho vydržela nám všem, přebíjejíce někdy zbytečné starosti spojené s  předvánočním shonem.

« ZPĚT