Novinky a aktuality z našeho domova...

Pyžamová párty

únor 22
Pokud byste 22. 2. 2018 zavítali v raném odpoledni do společenské místnosti na oddělení L2, do tzv. „obýváku", asi byste se podivili. Na základě nápadu zdejších pracovnic zde probíhala „Pyžamová párty". Místnost byla vyzdobena balónky a místní osazenstvo, klientky i pracovnice, byly vystrojené v nočních úborech různého druhu a vzhledu - ve slušivých kytičkových a různě barevných nočních košilích nebo třeba ve flanelových proužkovaných pánských pyžamech, na hlavách párty čepičky.
Už jen toto vzezření vyvolávalo úsměv na rtech a o nastolení veselé atmosféry bylo tedy hned od počátku postaráno. Při hře na kytaru a při zpěvu lidových písniček dokonce došlo na tanec. Tancovat se totiž dá v každém věku! A jak jsme při pyžamové party zjistily, chuť si zatančit může povzbudit i některé hůře chodící dámy, které se třeba jinak pohybují za pomocí chodítka. Také na vozíku se dá tancovat! Jaké to všechno vyvolalo veselí a bezprostřední dobrou náladu můžete vyčíst z tváří na fotografiích.
Na správné oslavě musí být postaráno i o uspokojení chuťových buněk - uvařilo se tedy kafíčko a k němu byl pro každého přichystán zákusek. V atmosféře této pohody přidaly paní Novotná a paní Musilová pro zasmání vtipy s „lechtivou" tématikou, čímž všechny přítomné pracovnice odzbrojily. Rozcházely jsme se s úsměvem na rtech a s hezkým pocitem, že se podařilo, čeho mělo být dosaženo. I senioři a seniorky, kteří mají zhoršenou soběstačnost, ať už z jakéhokoliv důvodu, mohou díky podobným aktivitám zažívat chvíle humoru, uvolnění, zkrátka poveselení - tak, jak to prožívali třeba někdy v mládí.

« ZPĚT