Novinky a aktuality z našeho domova...

Vánoční posezení s Miriam Kantorkovou

prosinec 18
     Dne 18. 12. 2014 k nám do domova zavítala vzácná návštěva. Nebyl jí nikdo jiný, než známá herečka, dabérka a recitátorka paní Miriam Kantorková. Na cestách po domovech ji doprovází pan Šimon Pečenka, kterého známe z vystoupení, která u nás již po několik let uskutečňuje.

Paní Kantorková svým typicky srozumitelným projevem vyprávěla, jak trávila Vánoce jako malá a jak se tyto rodinné zvyky přenesly i do dnešní doby a přetrvávají nadále. Jedním ze zvyků je např. vaření vánočního sulcu, který si kromě rodiny oblíbili i sousedé a přátelé, takže se z toho nestal jen vánoční zvyk, ale vaří se i během roku. Své vyprávění doplnila i o střípky ze své umělecké kariéry, o hraní v divadle a povídání zakončila několika básněmi, které přednášela při svém působení v Armádním uměleckém souboru.

     Příjemné vyprávění bylo protkáno vánočními písněmi a koledami, např. Caro Mio Ben, Už z hor zní zvon, Tichá noc a další, v podání pana Pečenky. Příjemná odpolední hodinka uběhla jako voda, klienti si mohli zavzpomínat na dřívější časy a zazpívat koledy. Na úplný závěr popřála paní Kantorková našim klientům klidné prožití svátků a hlavně hodně zdraví a spokojenosti do nového roku.

« ZPĚT