Novinky a aktuality z našeho domova...

Výlet do Skutče do Městského muzea

červen 05
Jezdíte rádi na výlety? Někteří naši klienti jezdí velmi rádi, proto jsme se vydali na společný výlet. Jeli jsme nízkopodlažním autobusem, a to hlavně proto, aby nastupování hůře chodících účastníků výletu a vozíčkářů bylo co nejjednodušší.

Cílem našeho výletu bylo Městské muzeum ve Skutči, kde je stálá expozice obuvnictví a kamenictví.
Muzeum i venkovní expozice jsou prakticky bez bariér, a proto bylo pro naše klienty velice dobře dostupné. Expozicí, věnovanou obuvnictví, nás provedla průvodkyně, která nás zasvětila do historie ševců a obuvníků nejen na Skutečsku. Expozice je vytvořena velmi lákavě a zajímavě.

Další částí expozice, která je umístěna v exteriéru muzea a je věnována kamenictví a jeho tradici ve skutečském regionu, nás provedl ředitel muzea pan Aksler. Po té, co jsme vše zhlédli, jsme zjistili, že je čas se občerstvit a napojit. K výletu prostě patří řízek s chlebem a sušenka. Však všem také na čerstvém vzduchu pěkně vyhládlo. Počasí nám přálo, nebylo ani horko ani zima, neohrožoval nás ani vítr ani déšť, zkrátka jsme měli ideální počasí na dopolední výlet. Jsme obohaceni novým zážitkem.

« ZPĚT