Novinky a aktuality z našeho domova...

ZVĚŘINEC NA STATKU VOLÁ O POMOC

březen 20
  Do našeho zařízení pravidelně (1x14 dní) dochází paní Olga Němcová se svojí kolegyní na terapii se zvířátky - s pejsky a jinými zvířaty. Navštěvuje nás také se svým mobilním zvěřince. Canisterapie je velmi oblíbená aktivita, zejména u lidí ležících, u kterých je spektrum aktivit omezené a kontakt se zvířetem jim přináší mnoho podnětů a velkou radost do života.

  Paní Němcová nás minulý týden požádala o pomoc, protože nemožnost realizace programů se zvířaty kvůli současné situaci ohrožuje i její zvěřinec. Rádi bychom jí pomohli, proto šíříme její prosbu.
Jak můžete konkrétně pomoci:
 • Zasláním finančního daru na náš účet číslo 4121006319/0800. Vše řádně zdaníme. Pokud budete potřebovat, zašleme vám i potvrzení o zaplacení daru.   
Adoptujte si virtuálně některého z našich živočichů - více zde: http://zverinecnastatku.cz/adopce/ Zvířátek je možné si adoptovat více, než je uvedeno na webu od plazů přes ptáky, až po surikaty, opičky, nosály... Adoptovat zvířátko nestojí mnoho jde o částky od 20,- do cca 500,- měsíčně.   
Přivezte nám do Pardubic (Kokešova 332) jakékoliv krmivo pro ptáky, savce, plazy i hospodářská zvířata. Uvítáme suché pečivo, zeleninu, ovoce (včetně toho exotického), jakékoliv zrniny, obiloviny, ořechy... Prosíme pouze, aby krmení bylo bez plísní a hniloby. Nic nepřijde nazmar.
Příjem pomoci je připravena koordinovat ve dne v noci zakladatelka spolku 

Olga Němcová 
Zvěřinec na statku, z.s. zverinecnastatku@seznam.cz mobil: 00420 775 910 136
Vážení přátelé našeho Zvěřince na statku,

již léta se specializujeme na výukové programy pro školy, školky, zařízení pro seniory a handicapované děti i dospělé. Navštěvujeme tato zařízení s našimi zvířátky, kterých máme téměř 48 druhů, což je aktuálně téměř 500 jedinců (hmyz jsme nepočítali). Navštěvujeme tato zařízení s našimi zvířátky, povídáme si o jejich životě, o tom, jak se ke zvířátkům chovat atd. Měsíce okolo Velikonoc jsou pro nás z hlediska příjmů naprosto nejdůležitější. Nyní jsme měli na každý den naplánován minimálně jeden program, každý pátek jezdíme do školy pro hedikepované děti, máme i několik kroužků. A ano, udělali jsme zásadní chybu. Předpokládali jsme, že tato zařízení byla, jsou a budou a nevytvořili jsme si dostatečnou rezervu. Vyhlášení stavu nouze a s tím i uzavření všech institucí, do kterých jsme docházeli, nás zaskočilo nepřipravené a zahnalo nás do kouta. Ačkoliv jsme měli nasmlouvané akce až do září 2020, aktuálně nemáme jedinou zakázku a nemáme sebemenší možnost, jak si vydělat nějaké peníze, které nám dochází. Od vyhlášení stavu nouze jsme nelenili. Obvoláváme nejrůznější instituce, úřady, ministerstva, ale v dnešní chaotické době jsme se pomoci nedovolali. Je pro nás těžké žádat o pomoc. Vždy jsme se úspěšně svým problémům postavili. Ale teď jsme skutečně na dně a nic jiného nám nezbývá. Prosíme proto kohokoliv, kdo může pomoci, o finanční nebo materiální podporu. Žádná částka není nízká - i koruna nám pomůže.
Předem moc děkujeme a těšíme se, že se na některé z našich akcí potkáme v lepších časech.

« ZPĚT