Domov pro seniory

se sídlem v Heřmanově Městci, U Bažantnice 63 je příspěvkovou organizací Města Heřmanův Městec.


Naším posláním je poskytovat pobytovou sociální službu v nepřetržitém provozu, zaměřenou na podporu a pomoc seniorům, kteří se ocitli v nepříznivé sociální situaci, kterou nemohou řešit vlastními silami, za pomoci svých blízkých, ani za pomoci a podpory běžně dostupných veřejných služeb. Prostřednictvím nabídky našich odborných služeb pomáháme těmto seniorům naplňovat jejich potřeby, které jsou s jejich nepříznivou sociální situací spojeny, tak abychom jim pomohli tuto nepříznivou situaci v maximální možné míře vyřešit. Respektujeme individuální charakter každé osoby, podporujeme její důstojnost a sociální začleňování, nezávislost a soběstačnost.


Domov pro seniory v Heřmanově Městci, U Bažantnice 63 poskytuje a nabízí své služby seniorům zejména od 65 let, kteří si nejsou schopni sami zajistit životní potřeby (mají zásadně omezenou soběstačnost), nemohou žít z těchto důvodů ve svém přirozeném prostředí, takže potřebují pravidelnou pomoc odborného personálu, bez které by bylo ohroženo jejich zdraví nebo život. Potřeby seniora, kterému poskytujeme naše služby, lze bezpečně a odborně naplnit prostřednictvím nabídky našich služeb (viz Garantovaná nabídka služeb).

Novinky a aktuality z našeho domova...

Návštěva dětí z Mateřské školy Jiráskova

listopad 07
Ve středu 7. 11. 2018 nás přišly potěšit svou bezprostředností děti z Mateřské školy Jiráskova v Heřmanově Městci. Vymyslely jsme pro ně program se sportovními disciplínami. Ve skupinkách postupně házely kroužky, balonem na medvěda, shazovaly kuželky nebo obcházely slalom s míčkem na polévkové lžíci. Po zvládnutí každé disciplíny jim klientky udělily razítko na papírové kartičky. Předškoláci se se sportovními úkoly dobře popasovali a na rozloučenou nám přednesli několik básniček s podzimními tématy. Úsměv na rtech klientů vyvolaly dětské hry jako Zlatá brána, na kterou si naši klienti hráli i sami jako malí, takže je to hra desítky, možná i stovky let stará a propojuje generace Čechů napříč staletími.

PODROBNOSTI »

Kouzelník Waldini

říjen 24
Ve středu 24. 10. 2018 měli naši klienti možnost ponořit se do světa iluze a kouzel, který jim zprostředkoval mistr Waldini svým kouzelnickým představením v našem domově. Účast klientů byla nemalá a dle úsměvů lze usuzovat na jejich spokojenost. Bylo to příjemné zpestření podzimního pošmourného odpoledne.

PODROBNOSTI »

Setkání rodin s vedením domova

říjen 20
V sobotu 20. 10. 2018 proběhlo společné setkání rodinných příslušníků, příbuzných a známých klientů domova s vedením Domova pro seniory. Setkání se uskutečnilo ve společenské místnosti domova. Na úvod setkání hned po uvítacím slovu ředitele domova pana Ing. Petra Mazury zaznělo pět lidových písní v podání pěveckého sboru Heřmánek, složeného z klientů domova, pod vedením Mgr. Lenky Kellerové a za jejího kytarového doprovodu. Klienti byli za své pěvecké umění odměněni karafiátem, který jim udělal velikou radost.

PODROBNOSTI »
_VSECHNY_NOVINKY